Kontakt

Współpraca

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że Fundacja Republikańska realizuje projekt „Spółdzielcze rewolucje”. Celem projektu jest zwiększenie świadomości praw i możliwości działania w ramach spółdzielni oraz zwiększenie aktywności społecznej wśród osób będących spółdzielcami mieszkaniowymi.

Projekt zakłada stworzenie portalu informacyjnego, który zawierał będzie bazę wiedzy o spółdzielniach mieszkaniowych, narzędzie informatyczne badające efektywność działania spółdzielni, podręcznik pokazujący, w jaki sposób prowadzić działania w spółdzielni i aktywizować jej mieszkańców, graficzna wersja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wraz z komentarzami.

W ramach portalu powstał kanał komunikacyjny, gdzie użytkownicy będą mogli otrzymać porady ekspertów i wsparcie merytoryczne.

Ponadto planujemy przeprowadzić szkolenia z mieszkańcami spółdzielni i osobami, które chcą działać na rzecz spółdzielni w Białymstoku, Lublinie, Łodzi i Rzeszowie.

Jeśli dobro Twojej Spółdzielni jest dla Ciebie ważne, jeśli zależy Ci na transparentności
i przejrzystości działań zarządu, jeśli uważasz, że otoczenie Twojej spółdzielni mogłoby być schludniejsze.

Opisz nam swoje problemy ze spółdzielnią, co według Ciebie mogłoby działać lepiej,
co można ulepszyć.

A może uważasz, że Twoja spółdzielnia jest idealna i nic nie należy zmieniać?

Zapraszamy do kontaktu

Fundacja Republikańska poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy projekcie „Spółdzielcze Rewolucje”.

Zależy nam na współpracy z osobami rozumiejącymi problemy występujące w spółdzielniach mieszkaniowych. Poszukujemy osób, które chcą się zaangażować wolontaryjnie w działanie portalu, w pomoc innym spółdzielcom nastawionych na działanie i wprowadzanie dobrych zmian.

Proponowane zadania będą zróżnicowane – dopasujemy je do Twoich możliwości i zainteresowań 🙂

Projekt ma na celu zwiększenie aktywności społecznej wśród osób będących spółdzielcami mieszkaniowymi oraz zwiększenie świadomości praw i możliwości działania w ramach spółdzielni. Ma pomóc w budowaniu poczucia sprawczości, w budowaniu relacji z sąsiadami, jak przekonywać innych sąsiadów do działania, z kim można i warto rozmawiać.

Portal informacyjny to baza wiedzy dla spółdzielców, podręcznik – zbiór instrukcji i wiedzy praktycznej, graficzna wersja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ułatwia poruszanie się po zawiłościach prawnych. Uruchomiony zostanie kanał kontaktu, w ramach którego będą prowadzone konsultacje i wsparcie dla osób, które będą chciały zaangażować się w działanie na rzecz wspólnoty mieszkańców.

Dodatkowo będą prowadzone szkolenia w Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku i Łodzi dla osób chcących się zaangażować w sprawy spółdzielni mieszkaniowych.

Zapraszamy do współpracy!!!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres e-mail: biuro@fundacjarepublikanska.org